AHŞAP JALUZİ - Star Dekor Perde

İçeriğe git

Ana menü:

AHŞAP JALUZİ

ÜRÜNLERİMİZ > PERDE ÇEŞİTLERİ

Ahşap jaluziler mekana sıcak ve rahat bir ambiyans katarlar. Sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif bir üründürler. Kullanıldığı yerlerin genel dekorasyonuna uyum sağlarlar. Mobilya ve parkelerle bütünleştirilip şık bir görüntü sağlanabilir. Zararlı güneş ışınlarını süzüp ahşabın ısı yalıtımının daha iyi olmasından ötürü alüminyum jaluzilere göre içerisini daha serin tutarlar.  
Ahşap jaluziler Endonezya kökenli Tropik (Ramin) masif ağaçları kullanılarak, ceviz, maun, kayın gibi doğal ağaç renkleri verilip cilalanmış şeritlerden meydana gelmiştir. Ahşap görünümüne yada rengine sahip plastik türevlerinden değil, tamamen doğal ağaçlardan üretilirler. İp ve ayar çubukları estetik ve renk olarak perdenin bütünüyle uyumludur. Alt ağırlık çıtası ağaçtandır. Üst taşıyıcı kasa çeliktir. Perdenin genel ahşap bütünlüğünü bozmaması için çelik kasayı örtücü ahşap çıtası mevcuttur. Yurtdışında bantların dönmemesi için fırınlama işlemi yapılır. Amerika, Danimarka gibi ülkelerden ithal edilip, ülkemize standart ölçülerde gelmektedir. Burada istenilen ölçülere göre kesilmesi, toplanması ve gerekli el işçilikleri gerçekleştirilmektedir. 25 mm - 35 mm - 50 mm bant genişliği seçenekleri mevcuttur. Mekanın büyüklüğüne göre farklı bant genişliğindeki ahşap jaluziler tercih edilebilir.50mm ahşap jaluzilerin farkı bant hareketlerin ip kontrolüyle yapılmasıdır.Ahşap jaluzilerde, ahşap bantları taşıyıcı merdiven yerine kullanılan galonlu (geniş kumaş şerit ) alternatifi de uygulanabilir.
Tavanla açılan pencerelerin arasında az mesafe olan yerlerde ahşap jaluzinin toplanmış yüksekliğinin fazla oluşu göz önünde bulundurulup, engel teşkil edebileceği göz önüne alınmalıdır. Mekanınızın büyüklüğüne ve dekoratif bileşenlerine göre en uyumlu bant genişliğindeki, rengindeki ve enindeki perde kombinasyonunu oluşturmanız için firmamızın tecrübeli personeli size tavsiyeleriyle yardımcı olacaktır. Ahşap jaluziler tavana, duvara veya hareketli kanat üzerine monte edilebilir. Hareketli kanat üzerinde alt çıtaya takılan sabitleme parçasıyla perdenin sallanması kısıtlanabilir. İki cam arası, uzaktan kumandalı veya motorlu sistemler ahşap jaluzilere de uygulanabilir. Ahşap jaluzilerin temizliği kuru bezle veya elektrik süpürgesinin ucuyla tozu alınmak suretiyle gerçekleştirilebilir.
Ahşap jaluziler en az 35 cm eninde en fazla 180 cm eninde üretilmektedir. Birçok mekanizmalı perdeye göre ağır olduğundan büyük ölçülerde kullanım zorluğu yaşatabilir.

Somfy Motorlu Perde Sistemleri
Perdenizi motor ile tercih ederseniz, uzaktan kumanda veya duvara monte kumanda ünitesi ile perdenin yukarı, aşağı toplama ve kendi ekseni etrafında çevirme işlemeleri uygulayabilirsiniz.

                                          
          

Jumbo Şanzımanlı Perde Sistemleri
Türkiye de ilk defa firmamız tarafından üretilen sistemde. İstenilen büyüklükte ve çok basit şekilde jaluzi ağırlığını hissettirmeden aşağı ve yukarı hareket sağlayan sistemdir. Motorlu jaluznin 1/4 oranında bir maliyetle uygulanabilir.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön