KATLAMALI ROMAN PERDE - Star Dekor Perde

İçeriğe git

Ana menü:

KATLAMALI ROMAN PERDE

ÜRÜNLERİMİZ > PERDE ÇEŞİTLERİ

Katlama perde mekanizması, alınan cam ölçülerine göre üretilir. Üzerinde perdeyi hareket ettiren ip veya kurdelelerin bulunduğu makaralar ve kumanda zinciri bulunur. İsteğe göre kullanılan ip ve kurdelelerin perde kumaşıyla uyumlu renk seçeneği bulunmaktadır. Standart olarak plastik olan mekanizma zincirinin sarı veya krom rengi metal alternatifleri de mevcuttur. Perde mekanizmasına motorlu ve uzaktan kumandalı seçenekler uygulanabilir.

Genel olarak mekanlarında modern tarzı yakalamak isteyenler için katlamalı perdeler tercih edilir. Katlamalı perdede keten, tafta ve ipek kumaşların yanında organze tülde kullanılabilir.

Doğal Katlamalı Perde

Doğal Katlamalı perde sistem olarak katlamalı perdeyle aynıdır.Çubuk kullanılmadığı için kumaşın arkasına dikilen özel extrofor ile doğal bir toplanış şekli vardır.Özellikle ince ve dökümlü kumaşlar tercih edilmelidir.Toplama payları 25 cm ile 30 cm arası değişir.Kullanılan kumaşın cinsine göre yıkama veya kuru temizleme yapılabilir.

Çubuklu Katlamalı Perde


Katlamalı perdeler kademeli olarak kat kat toplanırlar ve açılırlar. önden veya arkadan çubuklu olarak dikilebilir. Çubuklar sayesinde düzenli bir toplama yapılmış olur. Perdenin toplanmış olarak yüksekliği, yapılan dikişe göre 25 cm ile 35 cm arasında değişir. Kumaş etekleri farklı kesilerek hareket kazandırılabilir. Perdelerin temizliğinin kuru temizleme ile yapılması önerilir.

 
İçeriğe dön | Ana menüye dön